Tiedotteet

Botnia Golfin hallitus valittu syyskokouksessa 21.11.

Botnia Golfin sääntömääräinen syyskokous pidettiin klubitalolla torstaina 21.11.2019.

Syyskokouksessa valittiin seuran puheenjohtaja ja hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle.

Seuran puheenjohtajaksi valittiin yksimielisesti Mats Backlund.

Erovuorossa olivat hallituksen jäsenistä Juha Ahonen, Mauno Runsala ja Juha Palomäki. Juha Ahonen ja Mauno Runsala jatkavat hallituksessa myös tulevalla kaudella. Juha Palomäki pyysi eroa hallituksesta ja hänen tilalleen hallitukseen valittiin Stefan Weckström.

Botnia Golfin hallitus:

Puheenjohtaja:
Mats Backlund

Hallituksen jäsenet:
Kari Kuusinen
Jarmo Mäki-Ketola
Juha Ahonen
Stefan Weckström
Mauno Runsala
Riikka Koskela
Mervi Luoma
Lea Ojanen

Botnia Golfin vuoden 2019 golfari on kauden aikana kaksi hole-in-onea tehnyt Juha Ahonen, joka palkittiin myös reikäpelimestaruudesta. Senioreiden reikäpelimestarina palkittiin Jukka Lehtola. Senioreiden reikäpelicupin voittajana palkittiin Thomas Storås. Bg Internationalin voittajana palkittiin Kari Kuusinen ja Keilagolfin Ruben Herrgård.

Onnittelut!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *