Antti Ala-Panula Botnia Golf ry:n kunniajäsen nro 4

Botnia Golf ry myönsi kunniajäsenyyden Antti Ala-Panulalle ansiokkaasta työstä Botnia Golf ry:n toiminnassa.

Hän on ollut seuran toiminnassa mukana alusta alkaen. Vuonna 1991-1994 hän toimi seuran puheenjohtajana sekä vuonna 1995-2009 seuran toiminnanjohtajana sekä Oy:n toimitusjohtajana eläkeikään saakka. Tänä päivänä hän toimii edelleen seuran puheenjohtajana vuodesta 2012 alkaen. Senioritoiminta, jota hän on myös vetänyt yli kymmenen vuotta, on lähellä hänen sydäntään.

Lisäksi hän on mukana tällä hetkellä Suomen Golfliiton toiminnassa liittovaltuuston jäsenenä sekä Golfsenioreitten v-alueen aluekoordinaattorina.

Antti Ala-Panula on Botnia Golf ry:n neljäs kunniajäsen, muut Botnia Golf ry:n kunniajäsenet ovat seuran ja kentän perustajajäsenet: edesmennyt Matti Rantamäki,sekä Heikki Rantamäki ja Antti Uusi-Kyyny.