Tiedotteet

Syyskokouksen henkilövalinnat ja vuoden golfarit 2010

Botniagolf Ry:n Syyskokous ja Pikkujoulut pidettiin klubilla lauantaina 20.11.

Syyskokouksessa hyväksyttiin mm. kauden 2011 toimintasuunnitelma ja budjetti sekä valittiin hallitukselle uusi puheenjohtaja ja 2 uutta hallituksen jäsentä.

Pitkään seuran toiminnanjohtajanakin toiminut Antti Ala-Panula valittiin seuran hallituksen uudeksi puheenjohtajaksi. Edellinen puheenjohtaja Heikki Ketola johti ry:n hallitusta ansiokkaasti 10 vuoden ajan, mistä suuri kiitos hänelle koko seuran puolesta.

Hallitukseen valittiin kaksi uutta jäsentä: Marko Loukko ja Jukka Leppäpuska. Marko Loukko on tullut golfareille tutuksi innokkaana golfaajana sekä klubin pro shopin pyörittäjänä. Jukka Leppäpuska on seuran kierroskuningas ja tuntee talouden kiemurat yhtä hyvin kuin kentän kaikki väylätkin. Molemmat ovat hyviä vahvistuksia Botnia Golfin hallitukseen.

Syyskokouksessa palkittiin myös mestaruuskisoissa menestyneitä kiertopalkinnoin sekä lahjakortein ja vuoden golfarit 2010.

Vuoden golfariksi valittiin Eija Joensuu
Vuoden seniorigolfariksi Markku Ruohoniemi
Vuoden juniorigolfariksi Sami Hakala

Eniten uusia jäseniä seuraan kaudella 2010 toi Hannu Merilaita, palkintona 150 euron lahjakortti.

Pikkujoulujen herkullinen illallinen sulateltiin riemukkaan musavisan sekä karaoken ja tanssien merkeissä.

Kuvassa uusi pj Antti Ala-Panula, tj Tuija Laitakari ja Vuoden golfari Eija Joensuu