Tiedotteet

Simulaattorikausi on alkanut ja simuloituja holareita tulee…

Nyt on aika unohtaa kesä ja kärpäset ja siirtyä golfissa talviharjoittelun pariin. Botnia Golfilla on käytössä Kauhajoen Krouvin tiloissa sijaitseva simulaattori, josta löytyvät mm. St Andrewsin ja Pebble Beachin kentät.

BG:n jäsenet voivat varata simulaattorivuoroja suoraan Nexgolfista. Vuoron hinta on 15 euroa / tunti. Maksu seuran tilille 210518-15826. Viitteeseen tieto mitä ajankohtaa maksu koskee.

Myös simulaattorikausikortteja on myynnissä hintaan 150 euroa. Kausikortilla laite on käytössä 2h / viikko talvikauden ajan. Kausikortin voi maksaa myös yllä olevalle seuran tilille. Kausikortin hankinnasta on hyvä ilmoittaa toimistolle joko sähköpostilla botniagolf(a)botniagolf.fi tai puhelimitse 06 2324 663.

Simulaattorin avulla golfin harrastaja pystyy hyvin pitämäan tuntumaa lajiin yllä talvellakin. Simulaattori sopii myös aloittelijoille. Tunnin voi varata vaikkapa porukalla hauskaksi ajanvietteeksi.

Ja onnistuu simulaattorissa holareiden teko ihan niin kuin oikealla kentälläkin vai olisiko jopa helpompaa 😉

Talvikauden simulaattoriholarit:
1. Jukka Leppäpuska, kenttä Pebble Beach (16.10.)
2. Jari Alanko, kenttä Moscow (6.11.)

Ajanvaraukset ja tiedustelut puh. (06) 2324 663.